Last Minute - Pobytové a poznávací zájezdy

ID: 730726

To nejlepší z Říma + FLORENCIE ***

Popis zajezdu - letecky
Jedinečný eurovíkend s průvodcem, během kterého uvidíte to nejzajímavější z Říma a navštívíte Florencii. Zaskočíte si za skvosty Florencie, prožijete nepopsatelné emoce při pohledu na antické památky a vhodíte si minci do fontány di Trevi. Putujte s námi historií světa a objevte bohatství Říma a Florencie během jediného zájezdu!
Program - letecky
1-. den
Přílet do Říma, následné ubytování a dle času příletu možná procházka městem s průvodcem. Odjezd z Ostravy na letiště do Krakova či Katovic – odvoz je v ceně zájezdu: u vybraných termínů navíc VIP vyzvednutí u domu. Přílet do Věčného města – Říma (Fiumicino), ubytování, organizační schůzka s průvodcem. Dle času příletu možnost procházky Římem s průvodcem.
2-. den
Prohlídku zahájíme u Kolosea, Palatina a Fora Romana, kde se odehrávaly gladiátorské zápasy. Na prohlídku bude dostatek času. Uvidíme Konstantinův oblouk, vydáme se k Bazilice sv. Petra v řetězech – zde se nalézají okovy, kterými byl spoután sv. Petr v Římě a v Jeruzalémě. Zhlédneme náhrobek papeže Julia II. – Mojžíše od Michelangela, vydáme se cestou římských fór – Césarovo fórum, největší Trajánovo fórum, novodobý památník Viktoria Emanuela II., vstoupíme na Kapitol a pohlédneme na Forum Romanum. Vyhlídka – město kopulí. Poté budeme pokračovat rušnou obchodní třídou Via del Corso k nejslavnější fontáně – Fontána di Trevi, kterou proslavil F. Fellini ve svém filmu Dolce Vita. Vhodíme si minci do fontány, abychom se znovu někdy vrátili do Říma a procházku ukončíme na nejživějším místě v Římě – u Španělských schodů proslulých módními přehlídkami – a ukážeme si jednu z nejdražších ulic na světě – Viu Condotti, kde se nachází butiky slavných italských návrhářů.
3-. den
Brzy ráno odjedeme rychlovlakem do Florencie. Podíváme se na jednu z nejhezčích renesančních budov – Palazzo Strozzi, projdeme přes most Ponte Santa Trinita k Palazzo Pitti a kostelu Santa Croce. Na Piazza della Signoria uvidíme známou Neptunovu Fontánu Bartolomea Ammannata. Prohlédneme si dům Dante Alighieriho a zhlédneme známá místa jako kostel Santa Maria Novella, Piazza Doumo, kostel Santa Maria del Fiore, Campanile di Giotto a Battistero e Cupola di Brunelleschi, Gallerii dell'Accademia. Ve večerních hodinách návrat do Říma.
4-. den
Vatikánská muzea –Sixtinská kaple s freskovým cyklem od Michelangela  Stvoření světa, Poslední soud, Rafaelovy stanze, Egyptské muzeum, Etruské muzeum, Sál map a další. Pak se zastavíme na nejkosmopolitnějším náměstí na světě – nám. sv. Petra s nádhernou Berniniho kolonádou. Zhlédneme chrám sv. Petra, kde jsou uloženy ostatky sv. Petra, nad nímž je baldachýn od Berniniho. Uvidíme Pietu – dílo teprve 25letého Michelangela, katedrálu sv. Petra a další památky. Vydáme se k Andělskému hradu, dříve Hadriánovo mauzoleum, pevnost, úkryt i místo milostných schůzek papežů. Nad řekou Tiberou je Andělský most s 10 anděly a sochy sv. Petra a Pavla, pak navštívíme barokní náměstí – Piazza Navona s fontánami, Fontánu čtyř řek od Berniniho, kostel sv. Agnese in Agone a procházku zakončíme u Pantheonu  chrámu všech bohů.
5-. den
Po snídani dle letového řádu program s průvodcem v Římě nebo  odjezd transferem na letiště, návrat do Katovic nebo Krakova, svoz do Ostravy.
Ubytování - letecky
hotel v blízkosti centra Říma
hotel je dostupný MHD či vlakem do centra města
Stravování - letecky
snídaně v hotelu je formou sladkého bufetu
během dne při prohlídce Říma bude možné zakoupit jídlo na některé z přestávek v místech s možností občerstvení
Cena zahrnuje - letecky
odvoz z Ostravy na letiště do Krakova či Katovic a zpět (u vybraných termínů navíc VIP vyzvednutí u domu)
leteckou přepravu Krakov (Katovice) – Řím – Krakov (Katovice) + malé kabinové zavazadlo, které podléhá bezpečnostním omezením (povolené množství tekutin v zavazadle, ostré předměty apod.)
letištní taxy
transfer autobusem z letiště do hotelu a zpět
4x ubytování v 3* hotelu se snídaní
tištěný průvodce městem zdarma
Cena nezahrnuje - letecky
zavazadla za příplatek dle podmínek pro přepravu zavazadel
fakultativní výlet do Florencie – jízdné (vlak): 2 220 kč
jízdné po Římě, Florencii
cestovní pojištění léčebných výloh
Příplatek za jednolůžkový pokoj: 2 800 Kč
Informace - letecky
Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.
Podmínky pro přepravu zavazadel - letecky

Zavazadlo v ceně zájezdu - cestující má v ceně letenky 2 příruční zavazadla, ta podléhají podmínkám letecké společnosti:  • kabinové zavazadlo o max. rozměrech 55 (d) x 40 (v) x 20 (h) cm, hmotnost do 10 kg (toto zavazadlo nebudete mít s sebou na palubě, ale bude před nástupem do letadla personálem zdarma uloženo do zavazadlového prostoru)

 • malé zavazadlo o max. rozměrech 35 (d) x 20 (v) x 20 (h) cm (toto zavazadlo budete mít s sebou na palubě)

 • na obě kabinová zavazadla se vztahují podmínky přepravy kabinových zavazadel (omezení tekutin, zákaz ostrých předmětů apod.)


Zavazadlo za příplatek 2 500 CZK / 95 € - odbavované zavazadlo o max. hmotnosti do 20 Kg


NÁŠ TIP: Pro vaše pohodlí si můžete objednat odbavované zavazadlo. Ale i pouze s kabinovým zavazadlem lze cestovat „nalehko“.


Tyto ceny zavazadel jsou garantovány při objednání do 30ti dnů před uskutečněním zájezdu, pokud se rozhodnete objednat zavazadlo později, cena se bude odvíjet od aktuálních cen leteckých společností (pro více informací kontaktujte CK).

Vstupné - letecky

Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem:


Koloseum + Palatin + Forum Romanum


 • Dospělý 590 Kč
 • Dítě 230 Kč
 • Student 430 Kč

Vatikánská muzea


 • Dospělý 740 Kč
 • Dítě 400 Kč
 • Student 430 Kč

Jízdenka na rychlovlak do Florencie


 • Dospělý 2 230 Kč
 • Dítě 2 230 Kč
 • Student 2 230 Kč
 • Senior 2 230 Kč
Cestovní pojištění - letecky
 • EASY (35 Kč / den / osoba)
 • UNIVERSAL + STORNO (90 Kč / den / osoba)
 • Srovnání pojištění
04.04. (St) - 08.04. (Ne) 2018 - 5 dní, 4 nociStravováníDopravaSlevaCenaCeník
dospělý - letecky z Prahy
Snídaně
Letecky/Praha
-15 490 Kč
Rezervace
09.04. (Po) - 13.04. (Pá) 2018 - 5 dní, 4 noci
dospělý - letecky z Bratislavy
Snídaně
Letecky/Bratislava
-14 490 Kč
Rezervace
23.05. (St) - 27.05. (Ne) 2018 - 5 dní, 4 noci
dospělý - letecky z Prahy
Snídaně
Letecky/Praha
-17 990 Kč
Rezervace
20.09. (Čt) - 24.09. (Po) 2018 - 5 dní, 4 noci
dospělý - letecky z Prahy
Snídaně
Letecky/Praha
-13 990 Kč
Rezervace
25.10. (Čt) - 29.10. (Po) 2018 - 5 dní, 4 noci
dospělý - letecky z Ostravy – Krakova
Snídaně
Letecky/Ostrava
-14 490 Kč
Rezervace
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Pořádající CK: Radynacestu.cz, s.r.o. IČO: 28659112
Vytvářím objednávku...